Sunscreen SPF 30 – 50 ml airless dispenser
From
€4.20
incl. imprint
| Unitprice without imprint | €4.62 |
|---|---|
| Net total: | €231.00 |
| Gross total: | €274.89 |
Product number:
A210-77-3009
Inventory:
Product information "Sunscreen SPF 30 – 50 ml airless dispenser"
Looking for a modern and hygienic summer promotional item? This sunscreen in a stylish 50 ml airless dispenser offers SPF 30 protection, is water-resistant, and is fully printed all around for maximum brand impact. Thanks to the airless system, the cream stays fresh longer and dosing is extra easy. Made in the Netherlands with a fast delivery time of approx. 10 working days and available from 50 pieces.
| Colour: | white |
|---|---|
| Size: | 50 ml |
| Country of Origin: | Netherlands |
| Diameter: | 35mm |
| Height: | 118mm |
| Made in Europe: | Yes |
| Production time: | 10 working days after final approval |
| Refining dimension: | 119 x 70 mm |
| Refining location: | Full color printed all around |
Login