Sun protection cream spf50 25 ml
From
€2.53
incl. imprint
| Unitprice without imprint | €3.75 |
|---|---|
| Net total: | €375.00 |
| Gross total: | €446.25 |
Product number:
A267-1025L-50.100-FC
Inventory:
Product information "Sun protection cream spf50 25 ml"
25 ml sunscreen SPF50, water-resistant, with panthenol and vitamin E. Dermatologically tested, produced in Germany according to the European Cosmetics Regulation 1223/2009/EC.
| Colour: | white |
|---|---|
| Refining option: | Full colour |
| Country of Origin: | DE |
| Customs Tariff Number: | 33049900 |
| Diameter: | 30mm |
| Height: | 93mm |
| Made in Europe: | Yes |
| Material: | Plastic |
| Production time: | 10 working days after final approval |
| Weight: | 33g |
Login