Sun protection cream spf30 refillable
From
€4.98
incl. imprint
| Unitprice without imprint | €6.40 |
|---|---|
| Net total: | €640.00 |
| Gross total: | €761.60 |
Product number:
A267-1050F-50.100-FC
Inventory:
Product information "Sun protection cream spf30 refillable"
50 ml sunscreen SPF50, water-resistant, with panthenol and vitamin E. Dermatologically tested, produced in Germany according to the European Cosmetics Regulation 1223/2009/EC.
| Colour: | white |
|---|---|
| Refining option: | Full colour |
| Country of Origin: | DE |
| Customs Tariff Number: | 33049900 |
| Diameter: | 34mm |
| Length: | 120mm |
| Made in Europe: | Yes |
| Material: | Plastic |
| Production time: | 10 working days after final approval |
| Weight: | 70g |
Login