Sun protection cream spf30 100 ml
From
€4.28
incl. imprint
| Unitprice without imprint | €8.25 |
|---|---|
| Net total: | €825.00 |
| Gross total: | €981.75 |
Product number:
A267-1100L-30.100-FC
Inventory:
Product information "Sun protection cream spf30 100 ml"
100 ml sunscreen SPF30, water-resistant, with panthenol and vitamin E. Dermatologically tested, produced in Germany according to the European Cosmetics Regulation 1223/2009/EC.
| Colour: | white |
|---|---|
| Refining option: | Full colour |
| Country of Origin: | DE |
| Customs Tariff Number: | 33049900 |
| Diameter: | 40mm |
| Height: | 145mm |
| Made in Europe: | Yes |
| Material: | Plastic |
| Production time: | 10 working days after final approval |
| Weight: | 120g |
Login