Sun protection cream 50 ml spf30
From
€3.42
incl. imprint
| Unitprice without imprint | €4.62 |
|---|---|
| Net total: | €1,155.50 |
| Gross total: | €1,375.04 |
Product number:
A267-1050T-30.100-2KL
Inventory:
Product information "Sun protection cream 50 ml spf30"
50 ml sunscreen SPF30, water-resistant, with panthenol and vitamin E. Dermatologically tested, produced in Germany according to the European Cosmetics Regulation 1223/2009/EC.
| Colour: | white |
|---|---|
| Print: | 2 colours |
| Refining option: | Pad Printing 2 colours |
| Country of Origin: | DE |
| Customs Tariff Number: | 33049900 |
| Diameter: | 35mm |
| Height: | 115mm |
| Made in Europe: | Yes |
| Material: | Plastic |
| Production time: | 10 working days after final approval |
| Weight: | 62g |
Login