Sun protection cream 25 ml spf50
From
€3.05
incl. imprint
| Unitprice without imprint | €3.97 |
|---|---|
| Net total: | €993.00 |
| Gross total: | €1,181.67 |
Product number:
A267-1025T-50.100-2KL
Inventory:
Product information "Sun protection cream 25 ml spf50"
25 ml sunscreen SPF50, water-resistant, with panthenol and vitamin E. Dermatologically tested, produced in Germany according to the European Cosmetics Regulation 1223/2009/EC.
| Colour: | White |
|---|---|
| Print: | 2 colours |
| Refining option: | Pad Printing 2 colours |
| Country of Origin: | DE |
| Customs Tariff Number: | 33049900 |
| Diameter: | 30mm |
| Height: | 93mm |
| Made in Europe: | Yes |
| Material: | Plastic |
| Production time: | 10 working days after final approval |
| Weight: | 32g |
Login