Sublimation bath cape
From
€11.00
incl. imprint
| Unitprice without imprint | €18.00 |
|---|---|
| Net total: | €900.00 |
| Gross total: | €1,071.00 |
Product number:
A267-9161.100-SuFC
Inventory:
Product information "Sublimation bath cape"
Bath cape made of 40% R-PET and 40% cotton, Oeko-Tex Standard 100 certified, with sublimation printing.
| Colour: | White |
|---|---|
| Country of Origin: | BG |
| Customs Tariff Number: | 62171000 |
| Length: | 780mm |
| Made in Europe: | Yes |
| Material: | 40% cotton / 60% R-PET |
| Production time: | 20 working days after final approval |
| Weight: | 333g |
| Width: | 780mm |
Login