Stick umbrella 25” R-PET straight handle auto open
From
€14.99
without imprint
| Unitprice without imprint | €19.89 |
|---|---|
| Net total: | €19.89 |
| Gross total: | €23.67 |
Product number:
A53-LT97114-N0002
Inventory:
Product information "Stick umbrella 25” R-PET straight handle auto open"
Stick umbrella made of R-PET with a signature Toppoint design wooden hook handle. The fibreglass frame makes the umbrella is storm proof. The tips are made of bamboo and the shaft is metal for better recycling. The heather material gives this umbrella a luxurious look (the black is a solid colour).
| Colour: | Black |
|---|---|
| Country of Origin: | CN |
| Customs Tariff Number: | 6601910000 |
| Diameter: | 1030mm |
| Height: | 50mm |
| Length: | 830mm |
| Weight: | 520g |
| Width: | 50mm |
Login