Soft plaid fleece blanket
From
€7.95
without imprint
| Unitprice without imprint | €8.98 |
|---|---|
| Net total: | €8.98 |
| Gross total: | €10.69 |
Product number:
A23-P459.052
Inventory:
Product information "Soft plaid fleece blanket"
This ultra soft blanket is a welcome addition to any home. The blanket is made of180gsm double fleece material and features a decorative plaid print; the dimensions unfolded are 127x152cm.
| Colour: | anthracite (± PMS Cool Grey 11) |
|---|---|
| Brand: | XD Collection |
| Compliance: | Conform AZO dye content directive 2002/61/EC, Conform Phtalate content, Conform PAHS content in Reach & ZEK 01-4-08, Free from short- and medium-chain chlorinated paraffins, Conform Formaldahyde directive EN 14184-1 |
| Customs Tariff Number: | 6301409099 |
| Height: | 5mm |
| Length: | 1270mm |
| Material: | Polyester |
| OuterCartonDimension: | 64 x 32 x 57 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 30 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 11.5 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 10.5 |
| Outer carton dimensions: | 64 x 32 x 57 cm |
| Outlet: | Yes |
| Packaging Information: | Polybag and bulk |
| Weight: | 340g |
| Width: | 1520mm |
Login