Snackbox Small 200 ml
From
€1.99
without imprint
| Unitprice without imprint | €1.99 |
|---|---|
| Net total: | €1.99 |
| Gross total: | €2.37 |
Product number:
A24-273412
Inventory:
Product information "Snackbox Small 200 ml"
Practical PP plastic snack box with handy clip closure. Suitable for carrying pieces of fruit, raw vegetables, biscuits and small snacks. Thanks to its compact size, this box easily fits in a bag or backpack or even jacket pocket. A reusable alternative to single-use plastic containers. This product is dishwasher-safe up to 65°C. Hand washing is recommended to preserve the imprint. Capacity 200 ml. Made in Belgium.
| Colour: | oat |
|---|---|
| Country of Origin: | BE |
| Customs Tariff Number: | 3924100000 |
| Height: | 37mm |
| Length: | 110mm |
| Made in Europe: | Yes |
| Material: | PP plastic |
| Number of pieces per pallet: | 2160 |
| OuterCartonDimension: | 60 x 40 x 40,4 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 12 |
| Production time: |
- on top (max 50 x 35 mm), tampo print: Production time 5 working days after final approval - on top (max 80 x 50 mm), digital print: Production time 10 working days after final approval - on top, individual name (max 80 x 50 mm), digital print: Production time 10 working days after final approval |
| Weight: | 33g |
| Width: | 80mm |
Login