Scarf exclusive
From
€5.85
without imprint
| Unitprice without imprint | €11.13 |
|---|---|
| Net total: | €11.13 |
| Gross total: | €13.24 |
Product number:
A86-1482-18-A18
Inventory:
Product information "Scarf exclusive "
Assured warmth, functionality and quality, this scarf Exclusive. A nice long scarf measuring 20 x 170 cm. Made with high-quality materials (42% Acrylic, 30% Nylon and 28% PB), this scarf provides a classy look. Combine the scarf with the hat Exclusive (1462) and immediately add a matching pair of gloves (1862) and you are provided with a complete set. Personalise the scarf with a stylish embroidery, a cool PU label or a subtle woven label. Keep the winter coming!
| Colour: | Dark grey (PMS Coolgrey 11C) / Dark grey |
|---|---|
| Height: | 200mm |
| Material: | 42% Acrylic, 30% Nylon, 28% PB |
| OuterCartonDimension: | 40.0000 x 50.0000 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 100 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 16.0000 |
| Outer carton dimensions: | 40.0000 x 50.0000 cm |
| Weight: | 145g |
Login