Samurai 160 g/m2 unisex antibacterial short sleeve polo
From
€11.00
without imprint
| Unitprice without imprint | €11.36 |
|---|---|
| Net total: | €11.36 |
| Gross total: | €13.52 |
Product number:
A34-R8410E55
Inventory:
Product information "Samurai 160 g/m2 unisex antibacterial short sleeve polo "
Antibacterial unisex short-sleeve polo in a colour combination design. Collar and half sleeve in 1x1 ribbed trim. Reinforced covered seams in collar. 2-button placket. Contrasting shoulders and details. Side slits on hem. Optional pocket.
| Colour: | Lead, Black |
|---|---|
| Size: | 2XL |
| Brand: | Roly WRK |
| Country of Origin: | BANGLADESH |
| Customs Tariff Number: | 6105100000000000000000 |
| Material: | Piqué knit of Polyester, 160 g/m2 |
| OuterCartonDimension: | 35 x 55 x 34 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 50 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 14.5 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 14 |
| Outer carton dimensions: | 35 x 55 x 34 cm |
| Weight: | 254g |
Login