Safety vest children
From
€2.62
without imprint
| Unitprice without imprint | €3.66 |
|---|---|
| Net total: | €3.66 |
| Gross total: | €4.36 |
Product number:
A53-LT90922-N0041
Inventory:
Product information "Safety vest children"
Yellow safety vest for kids with two reflecting strips and elastic bands on the sides. Made of firm but light polyester which makes the vest comfortable to wear. Complies with the European EN1150 standard.
| Colour: | Yellow |
|---|---|
| Compliance: | Amfori BSCI |
| Country of Origin: | CN |
| Customs Tariff Number: | 6114300000 |
| Length: | 500mm |
| Weight: | 53g |
| Width: | 450mm |
Login