Safety vest adults
From
€3.08
without imprint
| Unitprice without imprint | €4.32 |
|---|---|
| Net total: | €4.32 |
| Gross total: | €5.14 |
Product number:
A53-LT90921-N0041
Inventory:
Product information "Safety vest adults"
Yellow safety vest for adults with two reflecting strips and Velcro closure. Made of firm but light polyester which makes the vest comfortable to wear. Complies with the European EN20471 standard, class 2/2.
| Colour: | Yellow |
|---|---|
| Compliance: | Amfori BSCI |
| Country of Origin: | CN |
| Customs Tariff Number: | 6114300000 |
| Length: | 650mm |
| Weight: | 106g |
| Width: | 650mm |
Login