Safety jacket rPET - EN 20471
From
€2.81
without imprint
| Unitprice without imprint | €5.34 |
|---|---|
| Net total: | €5.34 |
| Gross total: | €6.35 |
Product number:
A86-4711-08-XL
Inventory:
Product information "Safety jacket rPET - EN 20471"
Go for safety with this durable safety jacket with velcro closure, made of 100% recycled polyester. Certified to EN 20471 standards and therefore suitable in European countries in case of breakdown on the road. Available in one universal size.
| Colour: | Yellow (PMS 101c) / Yellow |
|---|---|
| Size: | XL |
| Height: | 650mm |
| Material: | 100% Recycled polyester |
| OuterCartonDimension: | 25.0000 x 53.0000 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 100 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 12.5000 |
| Outer carton dimensions: | 25.0000 x 53.0000 cm |
Login