Safety jacket - EN 20471
From
€2.13
without imprint
| Unitprice without imprint | €4.05 |
|---|---|
| Net total: | €4.05 |
| Gross total: | €4.82 |
Product number:
A86-4710-08-L
Inventory:
Product information "Safety jacket - EN 20471"
Go for safe and stand out in the dark with this safety jacket with velcro closure. Certified to EN 20471 standards and therefore suitable in European countries in the event of a breakdown on the road. This standard applies from size M and up, for size S the EN 17353 standard applies. Available in sizes S to 3XL.
| Colour: | Yellow (PMS 101c) / Yellow |
|---|---|
| Size: | L |
| Height: | 610mm |
| Material: | 100% Polyester |
| OuterCartonDimension: | 42.0000 x 22.0000 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 100 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 10.0000 |
| Outer carton dimensions: | 42.0000 x 22.0000 cm |
Login