Safety jacket - EN 17353
From
€3.39
without imprint
| Unitprice without imprint | €6.45 |
|---|---|
| Net total: | €6.45 |
| Gross total: | €7.68 |
Product number:
A86-4850-08-BU
Inventory:
Product information "Safety jacket - EN 17353"
Safety jacket that has an EN 17353 Class 2 certification. With vertical and horizontal reflective stripes, so you stay seen in the headlights of other motorists. Available in the size XL.
| Colour: | Yellow (PMS 101c) / Yellow |
|---|---|
| Material: | 100% Polyester |
| OuterCartonDimension: | 30.0000 x 32.0000 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 100 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 14.0000 |
| Outer carton dimensions: | 30.0000 x 32.0000 cm |
| Weight: | 184g |
Login