SKROSS - World to EU. 3-pole
From
€9.33
without imprint
| Unitprice without imprint | €9.33 |
|---|---|
| Net total: | €9.33 |
| Gross total: | €11.10 |
Product number:
A36-MO9325-06
Inventory:
Product information "SKROSS - World to EU. 3-pole"
The Country Adapter World to Europe is ideal when travelling to countries that use the Schuko plug standard. You can use it to connect all your 2-pole and 3-pole devices on your travels. 3-pole, earthed. Fulfils all international security-relevant standards and norms. Even child safe. SKROSS®.
| Colour: | white |
|---|---|
| Brand: | Skross |
| Country of Origin: | TH |
| Customs Tariff Number: | 8536 6990 |
| Height: | 55mm |
| Length: | 70mm |
| Material: | ABS |
| OuterCartonDimension: | 32 x 34 x 11 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 50 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 3.04 |
| Outer carton dimensions: | 32 x 34 x 11 cm |
| Width: | 55mm |
Login