SKROSS World Travel Adapter MUV Micro
From
€20.00
without imprint
| Unitprice without imprint | €20.00 |
|---|---|
| Net total: | €20.00 |
| Gross total: | €23.80 |
Product number:
A23-RB1.102.500-E
Inventory:
Product information "SKROSS World Travel Adapter MUV Micro"
Perfectly suited to all unearthed electrical devices such as cameras, shavers and smartphone chargers. Applicable worldwide: USA, Japan, Australia, China, European countries such as United Kingdom, Austria, Bulgaria, Greece, Hungary, Latvia, Slovakia and in more than 200 other destinations. Our most compact world travel adapter
| Colour: | white (± PMS White) |
|---|---|
| Brand: | Skross |
| Compliance: | Conform Electromagmetic directive 2014/30/EU, Conform Low voltage directive 2014/35/EU, Conform Hazardous substances directive 2011/65/EC & 2015/863, Conform PAHS content in Reach & ZEK 01-4-08, Conform Phtalate content, Free from short- and medium-chain chlorinated paraffins, Restricted in Stockholm Convention, EU/UK PoPs Regulation, REACH Regulation (EC) No. 1907/2006, total fluorine less than 50 ppm |
| Customs Tariff Number: | 8536699099 |
| Custom sleeve possible: | Yes |
| Height: | 62mm |
| Length: | 65mm |
| Material: | Polycarbonate |
| OuterCartonDimension: | 36 x 25 x 21 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 20 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 3.8 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 2.8 |
| Outer carton dimensions: | 36 x 25 x 21 cm |
| Packaging Information: | Gift box |
| Weight: | 111g |
| Width: | 55mm |
Login