SKROSS World Travel Adapter MUV 2-pole with USB A and C
From
€49.95
without imprint
| Unitprice without imprint | €56.45 |
|---|---|
| Net total: | €56.45 |
| Gross total: | €67.18 |
Product number:
A23-RB1.302962
Inventory:
Product information "SKROSS World Travel Adapter MUV 2-pole with USB A and C"
The two USB ports (USB & USB C) enable charging to two USB devices at the same time while the adapter can be used with an unearthed device at the same timeApplicable worldwide: USA, Japan, Australia, China, in most European countries such as United Kingdom, Germany, France, Greece, Finland, Norway, Sweden and in more than 200 other destinations. Appealing compact shape
| Colour: | white (± PMS White) |
|---|---|
| Brand: | Skross |
| Compliance: | Conform Electromagmetic directive 2014/30/EU, Conform Low voltage directive 2014/35/EU, Conform Hazardous substances directive 2011/65/EC & 2015/863, Conform PAHS content in Reach & ZEK 01-4-08, Conform Phtalate content, Free from short- and medium-chain chlorinated paraffins, Restricted in Stockholm Convention, EU/UK PoPs Regulation, REACH Regulation (EC) No. 1907/2006, total fluorine less than 50 ppm |
| Customs Tariff Number: | 8536699099 |
| Custom sleeve possible: | Yes |
| Height: | 54mm |
| Length: | 63mm |
| Material: | Polycarbonate |
| OuterCartonDimension: | 21 x 38 x 24 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 20 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 5.6 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 4.6 |
| Outer carton dimensions: | 21 x 38 x 24 cm |
| Packaging Information: | Gift box |
| Weight: | 156g |
| Width: | 75mm |
Login