SKROSS Pro 3-Pole World Travel Adapter
From
€34.95
without imprint
| Unitprice without imprint | €39.50 |
|---|---|
| Net total: | €39.50 |
| Gross total: | €47.00 |
Product number:
A23-RB1.103145
Inventory:
Product information "SKROSS Pro 3-Pole World Travel Adapter"
Suitable even for powerful devices such as laptops and travel hairdryers. Applicable worldwide: USA, Australia, China, UK, Ireland, Malta, Italy, Brazil, Switzerland and in more than 100 other destinations.
| Colour: | white (± PMS White) |
|---|---|
| Brand: | Skross |
| Compliance: | Conform Electromagmetic directive 2014/30/EU, Conform Low voltage directive 2014/35/EU, Conform Hazardous substances directive 2011/65/EC & 2015/863, Conform PAHS content in Reach & ZEK 01-4-08, Conform Phtalate content, Free from short- and medium-chain chlorinated paraffins, Restricted in Stockholm Convention, EU/UK PoPs Regulation, REACH Regulation (EC) No. 1907/2006, total fluorine less than 50 ppm |
| Customs Tariff Number: | 8536699099 |
| Custom sleeve possible: | Yes |
| Height: | 60mm |
| Length: | 55mm |
| Material: | Polycarbonate |
| OuterCartonDimension: | 21 x 38 x 24 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 20 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 5.3 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 4.3 |
| Outer carton dimensions: | 21 x 38 x 24 cm |
| Packaging Information: | Gift box |
| Weight: | 141g |
| Width: | 72mm |
Login