Rover 20" GRS recycled cabin trolley 40L
From
€91.70
without imprint
| Unitprice without imprint | €100.12 |
|---|---|
| Net total: | €100.12 |
| Gross total: | €119.14 |
Product number:
A34-13004990
Inventory:
Product information "Rover 20" GRS recycled cabin trolley 40L"
Constructed with impact-resistant recycled plastic and RPET lining, the 20” Rover cabin trolley stands for quality. It features a double-tube aluminium frame, 360 degree 4-wheel spinner, an integrated TSA combination lock, an easy grab handle for comfort, and interior divider organiser compartments. Can be brought as hand luggage on most mainstream airlines. This trolley is GRS certified, including the printing, making it a more responsible choice.
| Colour: | Black |
|---|---|
| Brand: | Unbranded |
| Country of Origin: | PRC |
| Customs Tariff Number: | 4202125000000000000000 |
| Eco: | Yes |
| Height: | 550mm |
| Length: | 350mm |
| Material: | GRS certified recycled ABS |
| OuterCartonDimension: | 23 x 36 x 58 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 1 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 3 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 2.85 |
| Outer carton dimensions: | 23 x 36 x 58 cm |
| Packaging Information: | Individual polybag () |
| Weight: | 2300g |
| Width: | 215mm |
Login