Rotate-basic 2GB USB flash drive
From
€3.18
without imprint
| Unitprice without imprint | €3.98 |
|---|---|
| Net total: | €3.98 |
| Gross total: | €4.74 |
Product number:
A34-12350401
Inventory:
Product information "Rotate-basic 2GB USB flash drive"
With the Rotate-basic 2GB flash drive it's easy and secure to share, move, and back up your files. The plastic flash drive features a 360-degree rotating and lightweight aluminium body that facilitates opening and closing and protects the drive when not in use. Plug and play technology - compatible with Windows and MacOS operating systems. USB 2.0 with a write speed of 2.92 MB/s and a read speed of 9.76 MB/s. The USB stick is available in different colours and offers various possibilities for printing any logo.
| Colour: | White, Silver |
|---|---|
| Brand: | Unbranded |
| Country of Origin: | PRC |
| Customs Tariff Number: | 8523511000000000000000 |
| Height: | 10mm |
| Length: | 58mm |
| Material: | Plastic, Aluminium |
| OuterCartonDimension: | 28 x 14 x 43 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 500 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 5 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 4.75 |
| Outer carton dimensions: | 28 x 14 x 43 cm |
| Packaging Information: | Individual gift box and manual () |
| Weight: | 10g |
| Width: | 19mm |
Login