Rotate-basic 16GB USB flash drive
From
€4.40
without imprint
| Unitprice without imprint | €5.38 |
|---|---|
| Net total: | €5.38 |
| Gross total: | €6.40 |
Product number:
A34-12371302
Inventory:
Product information "Rotate-basic 16GB USB flash drive"
Quickly storing 16GB of files anywhere is always possible with the handy Rotate-basic 16GB USB flash drive. Besides this, it is also a great tool for subtly boosting brand awareness. Plug and play technology - compatible with Windows and MacOS operating systems. USB 2.0 with a write speed of 2.92 MB/s and read speed of 9.76 MB/s. The plastic flash drive has a 360-degree rotating aluminium body that allows easy opening and closing and prevents dirt from getting into the USB port.
| Colour: | Royal blue |
|---|---|
| Brand: | Unbranded |
| Country of Origin: | PRC |
| Customs Tariff Number: | 8523511000000000000000 |
| Height: | 10mm |
| Length: | 58mm |
| Material: | Plastic, Aluminium |
| OuterCartonDimension: | 28 x 14 x 43 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 500 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 5 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 4.75 |
| Outer carton dimensions: | 28 x 14 x 43 cm |
| Packaging Information: | Individual gift box and manual (20 / Joined bubble bag) |
| Weight: | 8g |
| Width: | 19mm |
Login