Rise RCS recycled aluminium USB 2.0 hub
From
€17.46
without imprint
| Unitprice without imprint | €19.08 |
|---|---|
| Net total: | €19.08 |
| Gross total: | €22.71 |
Product number:
A34-12434490
Inventory:
Product information "Rise RCS recycled aluminium USB 2.0 hub"
USB 2.0 hub made from RCS recycled aluminium with an elegant rectangular recycled aluminium housing. It features 3x USB 2.0 ports and 1x Type-C PD (Power Delivery) port which allows you to transfer data with a transfer speed of up to 480 Mbps. The included Type-C input adapter enables you to use this device with both USB-A and Type-C equipped notebooks and computers. Delivered in a 100% recycled kraft paper box with a colourful sticker.
| Colour: | Black |
|---|---|
| Brand: | Tekio |
| Country of Origin: | PRC |
| Customs Tariff Number: | 8471800000000000000000 |
| Eco: | Yes |
| Height: | 12mm |
| Length: | 100mm |
| Material: | Recycled Aluminium |
| OuterCartonDimension: | 43 x 32 x 29 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 200 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 15 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 14.25 |
| Outer carton dimensions: | 43 x 32 x 29 cm |
| Outlet: | Yes |
| Packaging Information: | Individual gift box and manual () |
| Weight: | 45g |
| Width: | 30mm |
Login