Reeva 180 g/m² apron
From
€4.68
without imprint
| Unitprice without imprint | €5.12 |
|---|---|
| Net total: | €5.12 |
| Gross total: | €6.09 |
Product number:
A34-11271211
Inventory:
Product information "Reeva 180 g/m² apron"
The Reeva kitchen apron is a neat apron with no fuss. With or without a printed logo, the apron protects clothes at all times while cooking. The apron consists of 100% cotton with a density of 180 g/m², which makes the apron thick and sturdy and, at the same time, soft and comfortable to wear.
| Colour: | Grey |
|---|---|
| Brand: | Unbranded |
| Country of Origin: | PRC |
| Customs Tariff Number: | 6211421000000000000000 |
| Height: | 900mm |
| Material: | Cotton |
| OuterCartonDimension: | 46 x 51 x 25 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 100 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 14 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 13.3 |
| Outer carton dimensions: | 46 x 51 x 25 cm |
| Weight: | 176g |
| Width: | 650mm |
Login