Recycled denim drawstring bag Dex
From
€3.65
without imprint
| Unitprice without imprint | €4.51 |
|---|---|
| Net total: | €4.51 |
| Gross total: | €5.37 |
Product number:
A58-1349541-005999999
Inventory:
Product information "Recycled denim drawstring bag Dex"
Recycled denim drawstring bag with size 40 x 38 cm. Features long handles of 2.5 x 50 cm and a pull cord for closing. Includes a recycled label on the outside and can be carried by shoulder straps or hand loop.
| Colour: | Blue |
|---|---|
| Variation: | Standard option |
| Brand: | IMPRESSION |
| Country of Origin: | China |
| Customs Tariff Number: | 4202929190 |
| Eco: | Yes |
| Height: | 380mm |
| Length: | 400mm |
| Material: | Recycled denim |
| Number of pieces per pallet: | 1600 |
| OuterCartonDimension: | 45 x 39 x 37 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 80 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 14 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 13 |
| Outer carton dimensions: | 45 x 39 x 37 cm |
| Weight: | 175g |
Login