Recycled aluminium USB Hub Layton
From
€6.51
without imprint
| Unitprice without imprint | €8.04 |
|---|---|
| Net total: | €8.04 |
| Gross total: | €9.57 |
Product number:
A58-1015140-032999999
Inventory:
Product information "Recycled aluminium USB Hub Layton"
Aluminium USB Hub with 3 ports. Two USB A, one USB C port. Recycled logo engraved on the front.
| Colour: | Silver |
|---|---|
| Variation: | Standard option |
| Brand: | IMPRESSION |
| Certificates: | EMC, D.o.C EMC/CE, D.o.c. EMC/UKCA, PAHs, RoHS, D.o.C RoHS |
| Country of Origin: | China |
| Customs Tariff Number: | 8471800000 |
| Eco: | Yes |
| Height: | 40mm |
| Inner Box Qty: | 100 |
| Length: | 320mm |
| Material: | ABS, Alloy, Aluminium, Paper, Stainless steel, TPE |
| Number of pieces per pallet: | 8400 |
| OuterCartonDimension: | 45 x 27.5 x 23 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 200 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 9.6 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 9 |
| Outer carton dimensions: | 45 x 27.5 x 23 cm |
| Packaging Information: | Individually packed in a gift box |
| Weight: | 42g |
| Width: | 35mm |
Login