Recycled Holder Beer Coasters
| Net total: | Price on request |
|---|
Product number:
A508-226798
Inventory:
Product information "Recycled Holder Beer Coasters"
Triangular beer coaster holder made from recycled plastic. Suitable for storing all common sizes of felt pads. With plenty of space for a striking print on both sides. Made in Germany.
| Colour: | Black |
|---|---|
| Country of Origin: | DE |
| Customs Tariff Number: | 3926909700 |
| Eco: | Yes |
| Length: | 135mm |
| Made in Europe: | Yes |
| Material: | recycled PS;plastic |
| Number of pieces per pallet: | 2000 |
| OuterCartonDimension: | 40,8 x 29,5 x 15 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 50 |
| Production time: |
- on the 1st side (max 132 x 70 mm), silkscreen print: Production time 18 working days after final approval - on the 2nd side (max 132 x 70 mm), silkscreen print: Production time 18 working days after final approval - on the 1st side (max 134 x 72 mm), digital print: Production time 18 working days after final approval - on the 2nd side (max 134 x 72 mm), digital print: Production time 18 working days after final approval |
| Weight: | 55g |
| Width: | 72mm |
Login