Rackpack Wine Truck
From
€15.95
without imprint
| Unitprice without imprint | €15.95 |
|---|---|
| Net total: | €15.95 |
| Gross total: | €18.98 |
Product number:
A24-W01644
Inventory:
Product information "Rackpack Wine Truck"
Rackpack Wine Truck: a wine gift box and a toy truck in one. A beautiful gift for every bon vivant. When the bottle is removed from the Wine Truck, you have a cool and sustainable design toy for children and grown-ups young at heart. Rackpack: a wine gift box made from FSC 100% certified wood with a new second life! • suitable for one bottle of wine • pine wood • wine not included. Packed individually.
| Colour: | Wood |
|---|---|
| Brand: | RackPack |
| Certificates: | FSC |
| Country of Origin: | CN |
| Customs Tariff Number: | 4421999999 |
| Eco: | Yes |
| Height: | 120mm |
| Length: | 380mm |
| Material: | FSC® wood |
| Number of pieces per pallet: | 180 |
| OuterCartonDimension: | 52 x 27 x 42 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 10 |
| Production time: |
- on top (max 50 x 50 mm), laser engraving CO2: Production time 8 working days after final approval - on top (max 50 x 50 mm), tampo print: Production time 5 working days after final approval - on 1 side (max 80 x 20 mm), tampo print: Production time 5 working days after final approval - on top, individual name (max 50 x 50 mm), laser engraving CO2: Production time 8 working days after final approval - on the 1st side (max 80 x 20 mm), laser engraving CO2: Production time 8 working days after final approval - on the 1st side of the cabin (max 50 x 40 mm), laser engraving CO2: Production time 8 working days after final approval - on the 2nd side of the cabin (max 50 x 40 mm), laser engraving CO2: Production time 8 working days after final approval - on the 2nd side (max 80 x 20 mm), laser engraving CO2: Production time 8 working days after final approval - on the 1st side, individual name (max 80 x 20 mm), laser engraving CO2: Production time 8 working days after final approval - on the 2nd side, individual name (max 80 x 20 mm), laser engraving CO2: Production time 8 working days after final approval - on the 1st side of the cabin, individual name (max 50 x 40 mm), laser engraving CO2: Production time 8 working days after final approval - on the 2nd side of the cabin, individual name (max 50 x 40 mm), laser engraving CO2: Production time 8 working days after final approval - on the 2nd side (max 80 x 20 mm), tampo print: Production time 5 working days after final approval - on the 1st side (max 80 x 20 mm), tampo print: Production time 5 working days after final approval |
| Weight: | 510g |
| Width: | 105mm |
Login