Rackpack Wine Sign
From
€19.95
without imprint
| Unitprice without imprint | €19.95 |
|---|---|
| Net total: | €19.95 |
| Gross total: | €23.74 |
Product number:
A24-W01144
Inventory:
Product information "Rackpack Wine Sign"
Rackpack Wine Sign: a wine gift box for one bottle of wine which can be turned into a letterbox with two rows for your own text. It contains 85 letters, numbers and symbols. Rackpack: a wine gift box made of wood with a new second life! • 85 letters and symbols included • suitable for one bottle of wine • 8-10 mm pine wood • wine not included. Packed individually.
| Colour: | Wood |
|---|---|
| Brand: | RackPack |
| Country of Origin: | CN |
| Customs Tariff Number: | 4419900000 |
| Eco: | Yes |
| Height: | 125mm |
| Length: | 352mm |
| Material: | Wood |
| Number of pieces per pallet: | 150 |
| OuterCartonDimension: | 40 x 39 x 45 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 15 |
| Production time: |
- on top (max 60 x 35 mm), laser engraving CO2: Production time 8 working days after final approval - on top (max 50 x 35 mm), tampo print: Production time 5 working days after final approval - on top, individual name (max 60 x 35 mm), laser engraving CO2: Production time 8 working days after final approval |
| Weight: | 930g |
| Width: | 118mm |
0 of 0 reviews
Login
No reviews found. Share your insights with others.