Rackpack Wine Rack
From
€26.95
without imprint
| Unitprice without imprint | €26.95 |
|---|---|
| Net total: | €26.95 |
| Gross total: | €32.07 |
Product number:
A24-W42344
Inventory:
Product information "Rackpack Wine Rack"
Rackpack Wine Rack: a wine gift box and wine rack in one. A gift box for one bottle of wine. When fully opened, this product becomes a wine rack that can accommodate six wine bottles. With a handy cotton carrying strap. Rackpack: a wine gift box made from FSC 100% certified wood with a new second life! • suitable for one bottle of wine • when unfolded suitable for six bottles of wine • pine wood • wine not included. Packed individually.
| Colour: | Wood |
|---|---|
| Brand: | RackPack |
| Certificates: | FSC |
| Country of Origin: | CN |
| Customs Tariff Number: | 4420909990 |
| Eco: | Yes |
| Height: | 410mm |
| Length: | 140mm |
| Material: | FSC® wood |
| Number of pieces per pallet: | 90 |
| OuterCartonDimension: | 75 x 34,5 x 44,5 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 10 |
| Production time: |
- on the 1st side on top right (max 80 x 20 mm), laser engraving CO2: Production time 8 working days after final approval - on the front right hand corner (max 80 x 20 mm), tampo print: Production time 5 working days after final approval - on the 2nd side (max 80 x 20 mm), laser engraving CO2: Production time 8 working days after final approval - on the 2nd side (max 80 x 20 mm), tampo print: Production time 5 working days after final approval |
| Weight: | 703g |
| Width: | 120mm |
Login