Rackpack Tweet Suite
From
€19.95
without imprint
| Unitprice without imprint | €19.95 |
|---|---|
| Net total: | €19.95 |
| Gross total: | €23.74 |
Product number:
A24-W01844
Inventory:
Product information "Rackpack Tweet Suite"
Rackpack Tweet Suite: a wine gift box and bird house in one. The Rackpack Tweet Suite is a wooden gift box for a bottle of wine that turns into a bird house. By hanging this winebox in your backyard, to a tree or on a post you create a nice sustainable bird house to attract all kinds of bird friends. The Tweet Suite brings joy for you and the birds. Rackpack: a wine gift box made from FSC 100% certified wood with a new second life! • suitable for one bottle of wine • 8-10 mm pine wood • wine not included. Packed individually.
| Colour: | Wood |
|---|---|
| Brand: | RackPack |
| Certificates: | FSC |
| Country of Origin: | CN |
| Customs Tariff Number: | 4421999999 |
| Eco: | Yes |
| Height: | 400mm |
| Length: | 140mm |
| Material: | FSC® wood |
| Number of pieces per pallet: | 90 |
| OuterCartonDimension: | 78 x 34 x 44 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 10 |
| Production time: |
- on long side (max 50 x 50 mm), laser engraving CO2: Production time 8 working days after final approval - on long side (max 45 x 45 mm), tampo print: Production time 5 working days after final approval - individual name (max 50 x 50 mm), laser engraving CO2: Production time 8 working days after final approval - on the front in the middle (max 50 x 50 mm), laser engraving CO2: Production time 8 working days after final approval - on the front in the middle (max 45 x 45 mm), tampo print: Production time 5 working days after final approval |
| Weight: | 850g |
| Width: | 150mm |
Login