Rackpack Say Cheese
From
€19.95
without imprint
| Unitprice without imprint | €19.95 |
|---|---|
| Net total: | €19.95 |
| Gross total: | €23.74 |
Product number:
A24-W00644
Inventory:
Product information "Rackpack Say Cheese"
Rackpack Say Cheese: a wine gift box and cheese board in one. Say Cheese is a wooden gift box with two compartments. One for a bottle of wine and one for an assortment of french cheese. The lid of the box doubles as a bamboo cutting board, to present and cut the cheese you just received as a present. Bon appétit! Rackpack: a wine gift box made from FSC 100% certified wood with a new second life! • suitable for two bottles of wine • 8-10 mm pine wood • wine not included • content not included. Packed individually.
| Colour: | Wood |
|---|---|
| Brand: | RackPack |
| Certificates: | FSC |
| Country of Origin: | CN |
| Customs Tariff Number: | 4419900000 |
| Eco: | Yes |
| Height: | 400mm |
| Length: | 210mm |
| Material: | FSC® wood |
| Number of pieces per pallet: | 80 |
| OuterCartonDimension: | 40 x 55 x 55 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 10 |
| Production time: |
- on top (max 60 x 15 mm), laser engraving CO2: Production time 8 working days after final approval - on top (max 50 x 15 mm), tampo print: Production time 5 working days after final approval - on top bigger size (max 150 x 100 mm), laser engraving CO2: Production time 8 working days after final approval - on top, individual name (max 60 x 15 mm), laser engraving CO2: Production time 8 working days after final approval |
| Weight: | 1500g |
| Width: | 120mm |
Login