Rackpack Gamebox Ludo
From
€25.95
without imprint
| Unitprice without imprint | €25.95 |
|---|---|
| Net total: | €25.95 |
| Gross total: | €30.88 |
Product number:
A24-W41944
Inventory:
Product information "Rackpack Gamebox Ludo"
Rackpack Gamebox Ludo: a wine gift box and a board game in one. A gift box for one bottle of wine. The box fully opens to reveal a complete board game. Features coloured wooden playing pieces in a sturdy canvas storage bag. The complete gift for a successful game night. Rackpack: a wine gift box made from FSC 100% certified wood with a new second life! • suitable for one bottle of wine • pine wood • wine not included. Packed individually.
| Colour: | Wood |
|---|---|
| Brand: | RackPack |
| Certificates: | FSC |
| Country of Origin: | CN |
| Customs Tariff Number: | 4420909990 |
| Eco: | Yes |
| Height: | 410mm |
| Length: | 115mm |
| Material: | FSC® wood |
| Number of pieces per pallet: | 120 |
| OuterCartonDimension: | 64 x 27,5 x 41 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 10 |
| Production time: |
- on the lid right (max 80 x 12 mm), laser engraving CO2: Production time 8 working days after final approval - on the lid right (max 80 x 12 mm), tampo print: Production time 5 working days after final approval - on the lid left (max 80 x 12 mm), laser engraving CO2: Production time 8 working days after final approval - on the lid left (max 80 x 12 mm), tampo print: Production time 5 working days after final approval |
| Weight: | 878g |
| Width: | 115mm |
Login