Rackpack Casa de Tapas Large
From
€26.95
without imprint
| Unitprice without imprint | €26.95 |
|---|---|
| Net total: | €26.95 |
| Gross total: | €32.07 |
Product number:
A24-W01444
Inventory:
Product information "Rackpack Casa de Tapas Large"
Rackpack Casa de Tapas Large: a wine gift box and tapas snackplate in one. A wooden gift box for two bottles of wine or some delicious tapas. The frontside of the bamboo plate has compartments for tapas, the backside can be used as a cutting board. Muchas gracias! Rackpack: a wine gift box made from FSC 100% certified wood with a new second life! • suitable for two bottles of wine • 8-10 mm pine wood • bamboo wood: an alternative to tree wood - bamboo can be harvested within 5 years (trees need 30 - 120 years) and 4 to 7 new plants grow from the remaining root • wine not included. Packed individually.
| Colour: | Wood |
|---|---|
| Brand: | RackPack |
| Certificates: | FSC |
| Country of Origin: | CN |
| Customs Tariff Number: | 4419900000 |
| Eco: | Yes |
| Height: | 120mm |
| Length: | 435mm |
| Material: | FSC® wood |
| Number of pieces per pallet: | 90 |
| OuterCartonDimension: | 67 x 46 x 47 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 10 |
| Production time: |
- on the front (max 70 x 30 mm), laser engraving CO2: Production time 8 working days after final approval - on the front (max 80 x 30 mm), tampo print: Production time 5 working days after final approval - on the front, individual name (max 70 x 30 mm), laser engraving CO2: Production time 8 working days after final approval |
| Weight: | 1300g |
| Width: | 210mm |
Login