Apron (130 g/m²)
From
€2.95
without imprint
| Unitprice without imprint | €2.95 |
|---|---|
| Net total: | €2.95 |
| Gross total: | €3.51 |
Product number:
A24-363030
Inventory:
Product information "Apron (130 g/m²)"
Cotton apron (130 g/m²) with a stitched pocket.
| Colour: | Blue |
|---|---|
| Country of Origin: | CN |
| Customs Tariff Number: | 6211421000 |
| Length: | 900mm |
| Material: | Cotton |
| Number of pieces per pallet: | 3000 |
| OuterCartonDimension: | 62 x 34 x 33 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 150 |
| Production time: |
- on pocket (max 140 x 120 mm), silkscreen print: Production time 5 working days after final approval - upper left (max 100 x 100 mm), silkscreen print: Production time 5 working days after final approval - above pocket (max 160 x 160 mm), silkscreen print: Production time 5 working days after final approval - on pocket (max 10cm2 mm), embroidered to 10 cm²: Production time 30 working days after final approval - on pocket (max 20cm2 mm), embroidered to 20 cm²: Production time 30 working days after final approval - on pocket (max 40cm2 mm), embroidered to 40 cm²: Production time 30 working days after final approval - on pocket (max 50cm2 mm), embroidered to 50 cm²: Production time 30 working days after final approval - on pocket (max 60cm2 mm), embroidered to 60 cm²: Production time 30 working days after final approval - on pocket (max 70cm2 mm), embroidered to 70 cm²: Production time 30 working days after final approval - above pocket (max 30cm2 mm), embroidered to 30 cm²: Production time 30 working days after final approval - on pocket (max 140 x 120 mm), digital transfer: Production time 5 working days after final approval - above pocket (max 140 x 120 mm), digital transfer: Production time 5 working days after final approval |
| Weight: | 90g |
| Width: | 580mm |
Login