Anti-stress hard hat Philip
From
€0.91
without imprint
| Unitprice without imprint | €1.12 |
|---|---|
| Net total: | €1.12 |
| Gross total: | €1.33 |
Product number:
A58-5091-002999999
Inventory:
Product information "Anti-stress hard hat Philip"
PU foam anti-stress hard hat. Anti-Stress items can only be printed in the colors black, white, silver.
| Colour: | White |
|---|---|
| Variation: | Standard option |
| Brand: | IMPRESSION |
| Country of Origin: | China |
| Customs Tariff Number: | 9503009500 |
| Height: | 45mm |
| Inner Box Qty: | 25 |
| Length: | 81mm |
| Material: | PU Foam |
| Number of pieces per pallet: | 4500 |
| OuterCartonDimension: | 42.5 x 27.5 x 64.5 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 250 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 6.6 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 5 |
| Outer carton dimensions: | 42.5 x 27.5 x 64.5 cm |
| Packaging Information: | Individually packed in a multi-purpose bag |
| Weight: | 21g |
| Width: | 69mm |
Login