Anti-stess dice Javier
From
€0.78
without imprint
| Unitprice without imprint | €0.96 |
|---|---|
| Net total: | €0.96 |
| Gross total: | €1.14 |
Product number:
A58-3702-002999999
Inventory:
Product information "Anti-stess dice Javier"
PU foam anti-stress dice with one empty side for printing purposes. Anti-Stress items can only be printed in the colors black, white, gold or silver.
| Colour: | White |
|---|---|
| Variation: | Standard option |
| Brand: | IMPRESSION |
| Certificates: | EN71-3, Cadmium, PAHs, EN71-1, Phthalates, EN71-2, Washing/Cleansing 2009/48/EC |
| Country of Origin: | China |
| Customs Tariff Number: | 3926909700 |
| Height: | 54mm |
| Inner Box Qty: | 125 |
| Length: | 54mm |
| Material: | PU Foam |
| Number of pieces per pallet: | 5000 |
| OuterCartonDimension: | 31 x 31 x 61 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 250 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 6.81 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 6.5 |
| Outer carton dimensions: | 31 x 31 x 61 cm |
| Packaging Information: | Individually packed in a multi-purpose bag |
| Weight: | 21g |
| Width: | 54mm |
Login