Antartida women's softshell jacket
From
€23.90
without imprint
| Unitprice without imprint | €24.62 |
|---|---|
| Net total: | €24.62 |
| Gross total: | €29.30 |
Product number:
A34-R64333O1
Inventory:
Product information "Antartida women's softshell jacket"
2-layer softshell with inverted sealed-effect zip, with matching chin protector and zipper puller. Three outside pockets with matching zip and puller. Hook & loop fasteners in cuffs. Bottom hem with elastic drawcord and stoppers. Wind-proof fabric. Water resistant. Slim-fit. Raglan sleeves. 1000 mm water resistant. The model is 179 cm and is wearing size S.
| Colour: | Black |
|---|---|
| Size: | S |
| Brand: | Roly |
| Country of Origin: | BANGLADESH |
| Customs Tariff Number: | 6202401019000000000000 |
| Gender: | Female |
| Material: | Woven of 92% Polyester and 8% Elastane, 300 g/m2, Bonding, Micro fleece of 100% Polyester |
| OuterCartonDimension: | 55 x 36 x 24 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 15 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 11 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 10.45 |
| Outer carton dimensions: | 55 x 36 x 24 cm |
| Weight: | 600g |
Login