Antartida kids softshell jacket
From
€21.90
without imprint
| Unitprice without imprint | €22.56 |
|---|---|
| Net total: | €22.56 |
| Gross total: | €26.85 |
Product number:
A34-K64323OH
Inventory:
Product information "Antartida kids softshell jacket"
2-layer softshell. Inverted sealed effect zip with matching chin protector and zipper puller. Three zip pockets with matching puller. Hook & loop fasteners in cuffs. Adjustable bottom hem with elastic drawcord and stoppers. 1000 mm water resistant. Wind-proof fabric. The model is 129 cm and is wearing size 5/6.
| Colour: | black |
|---|---|
| Size: | 8 |
| Brand: | Roly |
| Country of Origin: | BANGLADESH |
| Customs Tariff Number: | 6202401019000000000000 |
| Gender: | Children |
| Material: | Woven of 92% Polyester and 8% Elastane, 300 g/m2, Bonding, Micro fleece of 100% Polyester |
| OuterCartonDimension: | 42 x 32 x 28 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 15 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 12 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 11.4 |
| Outer carton dimensions: | 42 x 32 x 28 cm |
| Weight: | 600g |
Login