Anna 150 g/m² hammam cotton towel 100x180 cm
From
€18.32
without imprint
| Unitprice without imprint | €19.98 |
|---|---|
| Net total: | €19.98 |
| Gross total: | €23.78 |
Product number:
A34-11333582
Inventory:
Product information "Anna 150 g/m² hammam cotton towel 100x180 cm"
The Anna 150 g/m² cotton hammam towel is made of 100% cotton, is soft and absorbent and have multiple uses. The towel dries quickly and is lightweight, making it easy to carry with you. Certified STANDARD 100 by OEKO-TEX®.
| Colour: | Grey |
|---|---|
| Brand: | Unbranded |
| Country of Origin: | TURKEY |
| Customs Tariff Number: | 6302600090000000000000 |
| Length: | 1800mm |
| Material: | Cotton, 150 g/m2 |
| OuterCartonDimension: | 60 x 40 x 30 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 45 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 13 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 12.35 |
| Outer carton dimensions: | 60 x 40 x 30 cm |
| Weight: | 270g |
| Width: | 1000mm |
Login