Animal Friend Elephant cuddle toy
From
€3.09
without imprint
| Unitprice without imprint | €3.09 |
|---|---|
| Net total: | €3.09 |
| Gross total: | €3.68 |
Product number:
A24-693790
Inventory:
Product information "Animal Friend Elephant cuddle toy"
Plush toy from the Animal Friend Series. This elephant is very soft, with an embroidered snout and hanging loop.
| Colour: | Grey |
|---|---|
| Country of Origin: | CN |
| Customs Tariff Number: | 9503004100 |
| Height: | 86mm |
| Length: | 130mm |
| Material: | cotton;polyester |
| Number of pieces per pallet: | 1728 |
| OuterCartonDimension: | 61 x 46 x 58 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 288 |
| Production time: | - on the label (max 45 x 15 mm), tampo print: Production time 5 working days after final approval |
| Weight: | 32g |
| Width: | 113mm |
Login