Anders hammam towel 147 x 75.5 cm
From
€6.06
without imprint
| Unitprice without imprint | €6.42 |
|---|---|
| Net total: | €6.42 |
| Gross total: | €7.64 |
Product number:
A34-11351053
Inventory:
Product information "Anders hammam towel 147 x 75.5 cm"
The Anders hammam towel provides luxurious comfort with generous dimensions (147 x 75.5 cm), ensuring plenty of coverage whether you're lounging by the pool or enjoying a day at the beach. The towel has elegant tassels at both ends, and is made of 30% cotton, 35% GRS certified recycled cotton and 35% GRS certified recycled polyester, 180 g/m².
| Colour: | Royal blue |
|---|---|
| Brand: | Unbranded |
| Country of Origin: | PRC |
| Customs Tariff Number: | 6302600090000000000000 |
| Eco: | Yes |
| Length: | 1740mm |
| Material: | 30% Cotton and 35% Recycled cotton and 35% Recycled Polyester, 180 g/m2 |
| OuterCartonDimension: | 45 x 40 x 26 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 50 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 10 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 9 |
| Outer carton dimensions: | 45 x 40 x 26 cm |
| Weight: | 180g |
| Width: | 755mm |
Login