Amuse Tylla Bowl 1 L
From
€12.95
without imprint
| Unitprice without imprint | €12.95 |
|---|---|
| Net total: | €129.50 |
| Gross total: | €154.10 |
Product number:
A24-268697
Inventory:
Product information "Amuse Tylla Bowl 1 L"
Reusable PP plastic bowl from the Amuse brand. Use for poke bowls, salads, and other cold meals. Stackable so space-saving. With transparent Tritan lid so you can see what's in the bowl. Straight from the fridge onto the table. Convenient for at home or on the go. Suitable for microwave (without lid), freezer and dishwasher up to 65°C. Hand washing is recommended to preserve the imprint. Capacity 1,000 ml. Made in Belgium.
| Colour: | charcoal |
|---|---|
| Brand: | Amuse |
| Country of Origin: | BE |
| Customs Tariff Number: | 3924100090 |
| Diameter: | 173mm |
| Height: | 89mm |
| Made in Europe: | Yes |
| Material: | PP plastic;tritan;TPE |
| Number of pieces per pallet: | 225 |
| OuterCartonDimension: | 40,5 x 26 x 21 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 5 |
| Production time: |
- on the 1st side (max 35 x 20 mm), tampo print: Production time 5 working days after final approval - on the 2nd side (max 35 x 20 mm), tampo print: Production time 5 working days after final approval - on top (max Ø70 mm), laser engraving UV: Production time 6 working days after final approval |
| Weight: | 217g |
Login