Amuse Classic Lunchbox Medium
From
€7.45
without imprint
| Unitprice without imprint | €7.45 |
|---|---|
| Net total: | €29.80 |
| Gross total: | €35.46 |
Product number:
A24-268812
Inventory:
Product information "Amuse Classic Lunchbox Medium"
Practical PP plastic lunch box from the Amuse brand. The lunch box is adjustable in height and features an elastic closure in a matching colour. The ribbed bottom ensures ventilation, so the contents stay fresh for longer. This product is dishwasher-safe up to 65°C. Hand washing is recommended to preserve the imprint. Made in Belgium.
| Colour: | oat |
|---|---|
| Brand: | Amuse |
| Country of Origin: | BE |
| Customs Tariff Number: | 3924100000 |
| Height: | 50mm |
| Length: | 185mm |
| Made in Europe: | Yes |
| Material: | PP plastic |
| Number of pieces per pallet: | 225 |
| OuterCartonDimension: | 35,5 x 24 x 10,3 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 4 |
| Production time: |
- on top (max 50 x 35 mm), tampo print: Production time 5 working days after final approval - on the lid (max 150 x 90 mm), digital print: Production time 10 working days after final approval - on the lid, individual name (max 150 x 90 mm), digital print: Production time 10 working days after final approval |
| Weight: | 123g |
| Width: | 125mm |
Login