Amuse Classic Lunchbox Large
From
€8.95
without imprint
| Unitprice without imprint | €8.95 |
|---|---|
| Net total: | €44.75 |
| Gross total: | €53.25 |
Product number:
A24-268971
Inventory:
Product information "Amuse Classic Lunchbox Large"
Practical PP plastic lunch box from the Amuse brand. The lunch box is adjustable in height and features an elastic closure in a matching colour. The ribbed bottom ensures ventilation, so the contents stay fresh for longer. This product is dishwasher-safe up to 65°C. Hand washing is recommended to preserve the imprint. Made in Belgium.
| Colour: | Sage |
|---|---|
| Brand: | Amuse |
| Country of Origin: | BE |
| Customs Tariff Number: | 3924100000 |
| Height: | 50mm |
| Length: | 210mm |
| Made in Europe: | Yes |
| Material: | PP plastic |
| Number of pieces per pallet: | 325 |
| OuterCartonDimension: | 30,5 x 20,5 x 21 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 5 |
| Production time: |
- on top (max 50 x 35 mm), tampo print: Production time 5 working days after final approval - on the lid (max 185 x 115 mm), digital print: Production time 10 working days after final approval - on the lid, individual name (max 185 x 115 mm), digital print: Production time 10 working days after final approval |
| Weight: | 154g |
| Width: | 140mm |
Login