Amsterdam Trolley GRS Recycled ABS
From
€84.95
without imprint
| Unitprice without imprint | €84.95 |
|---|---|
| Net total: | €84.95 |
| Gross total: | €101.09 |
Product number:
A24-886498
Inventory:
Product information "Amsterdam Trolley GRS Recycled ABS"
Trendy, lightweight trolley made from 100% GRS-certified recycled ABS. The inside is lined with recycled 210D polyester. With a spacious main compartment, 4 castors, extendable handle and combination lock. GRS-certified. Total recycled material: 52%. Capacity approx. 30 litres.
| Colour: | black |
|---|---|
| Certificates: | GRS |
| Country of Origin: | CN |
| Customs Tariff Number: | 4202125000 |
| Eco: | Yes |
| Height: | 550mm |
| Length: | 350mm |
| Material: | recycled ABS;recycled polyester |
| Number of pieces per pallet: | 35 |
| OuterCartonDimension: | 35,5 x 20,5 x 55,5 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 1 |
| Production time: |
- on the metal plate (max 35 x 15 mm), digital print: Production time 10 working days after final approval - on the metal plate individuel name (max 35 x 15 mm), digital print: Production time 10 working days after final approval - on the metal plate (max 35 x 15 mm), laser engraving: Production time 8 working days after final approval - on the metal plate individuel name (max 35 x 15 mm), laser engraving: Production time 8 working days after final approval |
| Weight: | 2300g |
| Width: | 200mm |
Login