Americano® Grande 350 ml insulated mug
From
€4.72
without imprint
| Unitprice without imprint | €6.00 |
|---|---|
| Net total: | €300.00 |
| Gross total: | €357.00 |
Product number:
A34-21000415
Inventory:
Product information "Americano® Grande 350 ml insulated mug"
Double-wall insulated mug with twist-on lid and integrated handle. Mug is fully recyclable. Mix and match colours to create your perfect mug. Made in the UK. Presented in a white gift box. EN12875-1 compliant, dishwasher safe, and microwave safe. Packed in a recycled PE plastic bag. BPA-free and dishwasher safe.
| Colour: | Black, Red |
|---|---|
| Brand: | Unbranded |
| Country of Origin: | UNITED KINGDOM |
| Customs Tariff Number: | 3924100090000000000000 |
| Diameter: | 128mm |
| Eco: | Yes |
| Height: | 164mm |
| Length: | 135mm |
| Made in Europe: | Yes |
| Material: | PP Plastic |
| OuterCartonDimension: | 62 x 38 x 71 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 60 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 11.5 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 10.92 |
| Outer carton dimensions: | 62 x 38 x 71 cm |
| Weight: | 143g |
| Width: | 128mm |
Login