Americano® Espresso 250 ml insulated tumbler
From
€3.80
without imprint
| Unitprice without imprint | €4.84 |
|---|---|
| Net total: | €242.00 |
| Gross total: | €287.98 |
Product number:
A34-21009209
Inventory:
Product information "Americano® Espresso 250 ml insulated tumbler"
Compact, double-wall insulated tumbler with twist-on lid. Fits under most coffee makers. Volume capacity is 250 ml. Mix and match colours to create your perfect mug. Made in the UK. Packed in a recycled PE plastic bag. BPA-free. EN12875-1 compliant, dishwasher safe, and microwave safe.
| Colour: | White, Blue |
|---|---|
| Brand: | Unbranded |
| Country of Origin: | UNITED KINGDOM |
| Customs Tariff Number: | 3924100090000000000000 |
| Diameter: | 94mm |
| Eco: | Yes |
| Height: | 118mm |
| Made in Europe: | Yes |
| Material: | PP Plastic |
| OuterCartonDimension: | 36 x 40 x 53 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 90 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 9.4 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 8.93 |
| Outer carton dimensions: | 36 x 40 x 53 cm |
| Weight: | 100g |
Login